Product specificationskeyboard_arrow_down
| Brand | BLOOMINGVILLE |
|---|---|
| Theme | Happy Changes |
| Colour | Multi |
| Main Material | Stoneware |
| Composition | Stoneware, Iron, Polyester |
| Product dimension | D24xH41 cm |
| Bulb size | E27 |
| Bulb type | E27 |
| Bulb wattage | Max. 40W /LED 5W /CFL 9W |
| CE Approved | Yes |
| Cord colour | Yellow |
| Cord length cm. | 150 cm |
| IP Classification (Wet room) | IP20 (No) |
| Other Specifications | Small variations in pattern and color intensity may occur, making each piece unique |
| Product Finish | Reactive glaze, Handpainted |
| Switch | On cord |
| EAN Code | 5711173361113 |
| Outdoor use | No |
Imageskeyboard_arrow_down
82063515
Miss Jody Table lamp, Multi, Stoneware
D24xH41 cm
RRP
€ 165,00
We cannot guarantee availability of all items in the range at all stores.
The Miss Jody Table lamp by Bloomingville is a decorative stoneware lamp shaped as a stylized face. The elongated head and neck are detailed with vertical stripes and handpainted facial features in soft beige with rose and green tones. The surface is finished with a reactive glaze, and small variations in pattern and color intensity may occur, making each piece unique.
Product specificationskeyboard_arrow_down
| Brand | BLOOMINGVILLE |
|---|---|
| Theme | Happy Changes |
| Colour | Multi |
| Main Material | Stoneware |
| Composition | Stoneware, Iron, Polyester |
| Product dimension | D24xH41 cm |
| Bulb size | E27 |
| Bulb type | E27 |
| Bulb wattage | Max. 40W /LED 5W /CFL 9W |
| CE Approved | Yes |
| Cord colour | Yellow |
| Cord length cm. | 150 cm |
| IP Classification (Wet room) | IP20 (No) |
| Other Specifications | Small variations in pattern and color intensity may occur, making each piece unique |
| Product Finish | Reactive glaze, Handpainted |
| Switch | On cord |
| EAN Code | 5711173361113 |
| Outdoor use | No |
Imageskeyboard_arrow_down
Related products








