Product specificationskeyboard_arrow_down
| Brand | CREATIVE COLLECTION |
|---|---|
| Theme | Cottage |
| Colour | Multi |
| Main Material | Stoneware |
| Composition | Stoneware, Linen, Iron |
| Product dimension | L33xH46xW19 cm |
| Bulb size | E27 |
| Bulb type | E27 |
| Bulb wattage | Max. 40W /LED 5W /CFL 7W |
| CE Approved | Yes |
| Cord colour | Nature |
| Cord length cm. | 180 cm |
| IP Classification (Wet room) | IP20 (No) |
| Other Specifications | Small variations in pattern and color intensity may occur, making each piece unique |
| Product Finish | Handpainted |
| Switch | On cord |
| EAN Code | 5711173362196 |
| Outdoor use | No |
Imageskeyboard_arrow_down
82069577
Alida Table lamp, Multi, Stoneware
L33xH46xW19 cm
RRP
€ 139,00
We cannot guarantee availability of all items in the range at all stores.
The Alida Table lamp by Creative Collection stands out with its sculptural base decorated with vertical blue and white stripes, handpainted for a unique expression. The bold pattern is balanced by a neutral linen shade, creating a harmonious contrast. Small variations in pattern and color intensity may occur, making each piece unique.
Product specificationskeyboard_arrow_down
| Brand | CREATIVE COLLECTION |
|---|---|
| Theme | Cottage |
| Colour | Multi |
| Main Material | Stoneware |
| Composition | Stoneware, Linen, Iron |
| Product dimension | L33xH46xW19 cm |
| Bulb size | E27 |
| Bulb type | E27 |
| Bulb wattage | Max. 40W /LED 5W /CFL 7W |
| CE Approved | Yes |
| Cord colour | Nature |
| Cord length cm. | 180 cm |
| IP Classification (Wet room) | IP20 (No) |
| Other Specifications | Small variations in pattern and color intensity may occur, making each piece unique |
| Product Finish | Handpainted |
| Switch | On cord |
| EAN Code | 5711173362196 |
| Outdoor use | No |
Imageskeyboard_arrow_down
Related products







