Product specificationskeyboard_arrow_down
| Brand | BLOOMINGVILLE |
|---|---|
| Theme | Happy Changes |
| Colour | Multi |
| Main Material | Stoneware |
| Composition | 100% Stoneware |
| Product dimension | L26xH15xW8,5 cm |
| Candle diameter cm. | Ø 2,2 cm |
| Dishwasher safe | No |
| Food approved | No |
| Microwave safe | No |
| Other Specifications | Variations in colour can occur |
| Oven safe | No |
| Product Finish | Handpainted |
| EAN Code | 5711173359943 |
Imageskeyboard_arrow_down
82063386
Edivia Candle Holder, Multi, Stoneware
L26xH15xW8,5 cm
RRP
€ 39,90
We cannot guarantee availability of all items in the range at all stores.
The Edivia Candle Holder by Bloomingville has a sculptural, curved branching form with rounded protrusions on each side. It is handpainted in deep purple with red and orange shades, creating a playful and artistic look. Variations in color can occur, making each piece slightly unique.
Product specificationskeyboard_arrow_down
| Brand | BLOOMINGVILLE |
|---|---|
| Theme | Happy Changes |
| Colour | Multi |
| Main Material | Stoneware |
| Composition | 100% Stoneware |
| Product dimension | L26xH15xW8,5 cm |
| Candle diameter cm. | Ø 2,2 cm |
| Dishwasher safe | No |
| Food approved | No |
| Microwave safe | No |
| Other Specifications | Variations in colour can occur |
| Oven safe | No |
| Product Finish | Handpainted |
| EAN Code | 5711173359943 |
Imageskeyboard_arrow_down
Related products







