Product specificationskeyboard_arrow_down
| Brand | BLOOMINGVILLE |
|---|---|
| Theme | Happy Changes |
| Colour | Multi |
| Main Material | Ceramic |
| Composition | 100% Dolomite Ceramic |
| Product dimension | D14xH23,5 cm |
| Candle diameter cm. | Ø 2,2 cm |
| Dishwasher safe | No |
| Food approved | No |
| Microwave safe | No |
| Other Specifications | Variations in color intensity may occur, making each piece unique |
| Oven safe | No |
| Product Finish | Handpainted |
| EAN Code | 5711173359974 |
Imageskeyboard_arrow_down
82063409
Conneli Candle Holder, Multi, Ceramic
D14xH23,5 cm
RRP
€ 37,90
We cannot guarantee availability of all items in the range at all stores.
The Conneli Candle Holder by Bloomingville is a decorative piece with a playful figurative design. It is shaped as a stylized human face and handpainted in blue and orange tones, creating bold color contrasts. The rounded orange details on the sides add a distinctive touch. Variations in color intensity may occur, making each piece unique.
Product specificationskeyboard_arrow_down
| Brand | BLOOMINGVILLE |
|---|---|
| Theme | Happy Changes |
| Colour | Multi |
| Main Material | Ceramic |
| Composition | 100% Dolomite Ceramic |
| Product dimension | D14xH23,5 cm |
| Candle diameter cm. | Ø 2,2 cm |
| Dishwasher safe | No |
| Food approved | No |
| Microwave safe | No |
| Other Specifications | Variations in color intensity may occur, making each piece unique |
| Oven safe | No |
| Product Finish | Handpainted |
| EAN Code | 5711173359974 |
Imageskeyboard_arrow_down
Related products









