Product specificationskeyboard_arrow_down
| Brand | BLOOMINGVILLE |
|---|---|
| Theme | Soft Pastels |
| Colour | Rose |
| Main Material | Glass |
| Composition | 100% Glass |
| Product dimension | D11,5xH6 cm |
| Content ml. | 275 ml |
| Dishwasher safe | Yes |
| Food approved | Yes |
| Microwave safe | No |
| Other Specifications | Not recycled |
| Oven safe | No |
| Product Finish | Mouthblown item, small variations in size, shape and color may occur ensuring that each piece is unique |
| EAN Code | 5711173321605 |
| Warning | https://images.salsify.com/image/upload/s--MBQ8DgB1--/rrllkcg1i3dqv4r7xan0.jpg |
Imageskeyboard_arrow_down
82060872
Lilya Bowl, Rose, Glass
D11,5xH6 cm
RRP
€ 16,90
We cannot guarantee availability of all items in the range at all stores.
The Lilya Bowl by Bloomingville is made of glass in a soft rose tone. The translucent surface is decorated with dense speckles in warm shades, giving the bowl a playful and decorative look. As a mouthblown item, small variations in size, shape and color may occur.
Product specificationskeyboard_arrow_down
| Brand | BLOOMINGVILLE |
|---|---|
| Theme | Soft Pastels |
| Colour | Rose |
| Main Material | Glass |
| Composition | 100% Glass |
| Product dimension | D11,5xH6 cm |
| Content ml. | 275 ml |
| Dishwasher safe | Yes |
| Food approved | Yes |
| Microwave safe | No |
| Other Specifications | Not recycled |
| Oven safe | No |
| Product Finish | Mouthblown item, small variations in size, shape and color may occur ensuring that each piece is unique |
| EAN Code | 5711173321605 |
| Warning | https://images.salsify.com/image/upload/s--MBQ8DgB1--/rrllkcg1i3dqv4r7xan0.jpg |
Imageskeyboard_arrow_down
Related products










