Product specificationskeyboard_arrow_down
| Brand | BLOOMINGVILLE |
|---|---|
| Theme | Soft Pastels |
| Colour | Rose |
| Main Material | Glass |
| Composition | 100% Glass |
| Product dimension | D8xH14,5 cm |
| Content ml. | 275 ml |
| Dishwasher safe | Yes |
| Food approved | Yes |
| Microwave safe | No |
| Other Specifications | Not recycled |
| Oven safe | No |
| Product Finish | Mouthblown item, small variations in size, shape and color may occur ensuring that each piece is unique |
| EAN Code | 5711173321575 |
| Warning | https://images.salsify.com/image/upload/s--Qs8mRYvh--/ckvgxbct462gz7hlpiqu.jpg |
Imageskeyboard_arrow_down
82060869
Lilya Wine Glass, Rose, Glass
D8xH14,5 cm
RRP
€ 18,90
We cannot guarantee availability of all items in the range at all stores.
The Lilya Wine Glass by Bloomingville is made of glass in a soft rose tone. It is mouthblown and decorated with an abstract pattern of irregular oval spots in warm shades, creating a scattered, speckled look. Small variations in size, shape and color may occur, making each piece distinct.
Product specificationskeyboard_arrow_down
| Brand | BLOOMINGVILLE |
|---|---|
| Theme | Soft Pastels |
| Colour | Rose |
| Main Material | Glass |
| Composition | 100% Glass |
| Product dimension | D8xH14,5 cm |
| Content ml. | 275 ml |
| Dishwasher safe | Yes |
| Food approved | Yes |
| Microwave safe | No |
| Other Specifications | Not recycled |
| Oven safe | No |
| Product Finish | Mouthblown item, small variations in size, shape and color may occur ensuring that each piece is unique |
| EAN Code | 5711173321575 |
| Warning | https://images.salsify.com/image/upload/s--Qs8mRYvh--/ckvgxbct462gz7hlpiqu.jpg |
Imageskeyboard_arrow_down
Related products










