Product specificationskeyboard_arrow_down
| Brand | BLOOMINGVILLE |
|---|---|
| Theme | Styled Coziness |
| Colour | Clear |
| Main Material | Glass |
| Composition | 100% Glass |
| Product dimension | D9xH10 cm |
| Content ml. | 370 ml |
| Dishwasher safe | Yes |
| Food approved | Yes |
| Microwave safe | No |
| Other Specifications | Uneven bubble structured glass with inlay of handshaped figurines |
| Oven safe | No |
| Product Finish | Mouthblown, handmade decoration |
| EAN Code | 5711173344703 |
| Declaration of Conformity | https://images.salsify.com/image/upload/s--r38_LxuY--/tj3bfn1zdffzpwwrme0k.pdf |
Imageskeyboard_arrow_down
82061754
Debra Drinking Glass, Clear, Glass
D9xH10 cm
RRP
€ 16,90
We cannot guarantee availability of all items in the range at all stores.
The Debra Drinking Glass by Bloomingville is made of glass with a mouthblown finish and handmade decoration. The clear surface is detailed with small red hearts and an uneven bubble structure, with air bubbles and handshaped figurines embedded in the glass.
Product specificationskeyboard_arrow_down
| Brand | BLOOMINGVILLE |
|---|---|
| Theme | Styled Coziness |
| Colour | Clear |
| Main Material | Glass |
| Composition | 100% Glass |
| Product dimension | D9xH10 cm |
| Content ml. | 370 ml |
| Dishwasher safe | Yes |
| Food approved | Yes |
| Microwave safe | No |
| Other Specifications | Uneven bubble structured glass with inlay of handshaped figurines |
| Oven safe | No |
| Product Finish | Mouthblown, handmade decoration |
| EAN Code | 5711173344703 |
| Declaration of Conformity | https://images.salsify.com/image/upload/s--r38_LxuY--/tj3bfn1zdffzpwwrme0k.pdf |
Imageskeyboard_arrow_down
Related products









