Product specificationskeyboard_arrow_down
| Brand | BLOOMINGVILLE |
|---|---|
| Theme | Styled Coziness |
| Colour | Clear |
| Main Material | Glass |
| Composition | 100% Glass |
| Product dimension | D9xH10 cm |
| Content ml. | 370 ml |
| Dishwasher safe | Yes |
| Food approved | Yes |
| Microwave safe | No |
| Other Specifications | Uneven bubble structured glass with inlay of handshaped figurines |
| Oven safe | No |
| Product Finish | Mouthblown, handmade decoration |
| EAN Code | 5711173344697 |
| Declaration of Conformity | https://images.salsify.com/image/upload/s--0SK3POIJ--/n7s5vhov6k0mycfwexmv.pdf |
Imageskeyboard_arrow_down
82061753
Debra Drinking Glass, Clear, Glass
D9xH10 cm
RRP
€ 16,90
We cannot guarantee availability of all items in the range at all stores.
The Debra Drinking Glass by Bloomingville has an uneven bubble structure and is decorated with golden gingerbread figures embedded inside, adding a festive touch. The glossy surface and delicate inlay create a decorative expression suited for the Christmas season.
Product specificationskeyboard_arrow_down
| Brand | BLOOMINGVILLE |
|---|---|
| Theme | Styled Coziness |
| Colour | Clear |
| Main Material | Glass |
| Composition | 100% Glass |
| Product dimension | D9xH10 cm |
| Content ml. | 370 ml |
| Dishwasher safe | Yes |
| Food approved | Yes |
| Microwave safe | No |
| Other Specifications | Uneven bubble structured glass with inlay of handshaped figurines |
| Oven safe | No |
| Product Finish | Mouthblown, handmade decoration |
| EAN Code | 5711173344697 |
| Declaration of Conformity | https://images.salsify.com/image/upload/s--0SK3POIJ--/n7s5vhov6k0mycfwexmv.pdf |
Imageskeyboard_arrow_down
Related products









