Product specificationskeyboard_arrow_down
| Brand | BLOOMINGVILLE |
|---|---|
| Theme | Happy Changes |
| Colour | Blue |
| Main Material | Acrylic |
| Composition | 45% Acrylic, 45% Iron, 10% Polyvinyl Chloride |
| Product dimension | D24,5xH29,5 cm |
| Bulb energy class | All class |
| Bulb included | No |
| Bulb shape | Ordinary |
| Bulb size | E14 |
| Bulb type | Ordinary and LED |
| Bulb wattage | Max. 40W / LED 5W / CFL 9W |
| CE Approved | Yes |
| CE Label | https://images.salsify.com/image/upload/s--omOXkegW--/ky7fij7xvxcgixyfjegw.jpg |
| Cord colour | White |
| Cord length cm. | 150 cm |
| Cord material | Fabric + PVC |
| IP Classification (Wet room) | IP20 (No) |
| Shade size cm. | Dia 15 x H15 cm |
| Switch | On cord |
| EAN Code | 5711173341122 |
| Outdoor use | No |
| Assembly pdf | https://images.salsify.com/image/upload/s--qqeVaycX--/lqvcevoxefvk2kj5erch.pdf |
| Declaration of Conformity | https://images.salsify.com/image/upload/s--Ku6eTYOh--/s4okehamnbsxehnuf81w.pdf |
Imageskeyboard_arrow_down
82058392
Favour Table lamp, Blue, Acrylic
D24,5xH29,5 cm
RRP
€ 99,90
We cannot guarantee availability of all items in the range at all stores.
The Favour Table lamp by Bloomingville presents a light blue tone and a smooth, glossy surface that enhances its clean look. The design is defined by an arched frame that surrounds and supports the shade, giving the lamp a minimal and modern appearance.
Product specificationskeyboard_arrow_down
| Brand | BLOOMINGVILLE |
|---|---|
| Theme | Happy Changes |
| Colour | Blue |
| Main Material | Acrylic |
| Composition | 45% Acrylic, 45% Iron, 10% Polyvinyl Chloride |
| Product dimension | D24,5xH29,5 cm |
| Bulb energy class | All class |
| Bulb included | No |
| Bulb shape | Ordinary |
| Bulb size | E14 |
| Bulb type | Ordinary and LED |
| Bulb wattage | Max. 40W / LED 5W / CFL 9W |
| CE Approved | Yes |
| CE Label | https://images.salsify.com/image/upload/s--omOXkegW--/ky7fij7xvxcgixyfjegw.jpg |
| Cord colour | White |
| Cord length cm. | 150 cm |
| Cord material | Fabric + PVC |
| IP Classification (Wet room) | IP20 (No) |
| Shade size cm. | Dia 15 x H15 cm |
| Switch | On cord |
| EAN Code | 5711173341122 |
| Outdoor use | No |
| Assembly pdf | https://images.salsify.com/image/upload/s--qqeVaycX--/lqvcevoxefvk2kj5erch.pdf |
| Declaration of Conformity | https://images.salsify.com/image/upload/s--Ku6eTYOh--/s4okehamnbsxehnuf81w.pdf |
Imageskeyboard_arrow_down
Related products







