Product specificationskeyboard_arrow_down
| Brand | BLOOMINGVILLE |
|---|---|
| Colour | Clear |
| Main Material | Glass |
| Composition | 100% Glass |
| Product dimension | D7,5xH13,5 cm |
| Content ml. | 250 ml |
| Dishwasher safe | Yes |
| Food approved | Yes |
| Microwave safe | No |
| Oven safe | No |
| Product Finish | Mouthblown with decoration formed of coloured solid glass droplets placed by hand, each item is unique |
| EAN Code | 5711173331376 |
| Warning | https://images.salsify.com/image/upload/s--e9ahI3qQ--/cwbtmpcxfupgtko9hfdm.jpg |
| Declaration of Conformity | https://images.salsify.com/image/upload/s--0yEJSqwQ--/toormbycd7wvr5rzld5q.pdf |
Imageskeyboard_arrow_down
82061325
Thalia Wine Glass, Clear, Glass
D7,5xH13,5 cm
RRP
€ 21,90
We cannot guarantee availability of all items in the range at all stores.
The Thalia Wine Glass by Bloomingville is mouthblown and decorated with colored solid glass droplets placed by hand, creating raised dots around the upper part. The glossy and transparent surface is detailed with blue and green tones, giving the glass a light and decorative expression.
Product specificationskeyboard_arrow_down
| Brand | BLOOMINGVILLE |
|---|---|
| Colour | Clear |
| Main Material | Glass |
| Composition | 100% Glass |
| Product dimension | D7,5xH13,5 cm |
| Content ml. | 250 ml |
| Dishwasher safe | Yes |
| Food approved | Yes |
| Microwave safe | No |
| Oven safe | No |
| Product Finish | Mouthblown with decoration formed of coloured solid glass droplets placed by hand, each item is unique |
| EAN Code | 5711173331376 |
| Warning | https://images.salsify.com/image/upload/s--e9ahI3qQ--/cwbtmpcxfupgtko9hfdm.jpg |
| Declaration of Conformity | https://images.salsify.com/image/upload/s--0yEJSqwQ--/toormbycd7wvr5rzld5q.pdf |
Imageskeyboard_arrow_down
Related products








