Product specificationskeyboard_arrow_down
| Brand | BLOOMINGVILLE |
|---|---|
| Theme | Happy Changes |
| Colour | Clear |
| Main Material | Glass |
| Composition | 100% Glass |
| Product dimension | D9xH16 cm |
| Care Instruction | Manual gentle cleaning to avoid breakage of inside deco. Do not stir or use icecubes in order to avoid damage of the inside decoration. |
| Content ml. | 170 ml |
| Dishwasher safe | No |
| Food approved | Yes |
| Microwave safe | No |
| Other Specifications | Due to the nature of the glass, small variations in size and shape may occur |
| Oven safe | No |
| Product Finish | Mouthblown |
| EAN Code | 5711173341092 |
| Warning | https://images.salsify.com/image/upload/s--x86PPIr5--/nnj4nztureefunybpv4v.jpg |
| Declaration of Conformity | https://images.salsify.com/image/upload/s--IZBn0umD--/zz8brneih26wrrjnmqoy.pdf |
Imageskeyboard_arrow_down
82061974
Misa Cocktail Glass, Clear, Glass
D9xH16 cm
RRP
€ 19,90
We cannot guarantee availability of all items in the range at all stores.
The Misa Cocktail Glass by Bloomingville is a clear, mouthblown glass detailed with a small pineapple figure in yellow and green tones placed inside the design. The decorative element adds a distinctive touch while keeping the overall look light and refined. Due to the nature of the glass, small variations in size and shape may occur.
Product specificationskeyboard_arrow_down
| Brand | BLOOMINGVILLE |
|---|---|
| Theme | Happy Changes |
| Colour | Clear |
| Main Material | Glass |
| Composition | 100% Glass |
| Product dimension | D9xH16 cm |
| Care Instruction | Manual gentle cleaning to avoid breakage of inside deco. Do not stir or use icecubes in order to avoid damage of the inside decoration. |
| Content ml. | 170 ml |
| Dishwasher safe | No |
| Food approved | Yes |
| Microwave safe | No |
| Other Specifications | Due to the nature of the glass, small variations in size and shape may occur |
| Oven safe | No |
| Product Finish | Mouthblown |
| EAN Code | 5711173341092 |
| Warning | https://images.salsify.com/image/upload/s--x86PPIr5--/nnj4nztureefunybpv4v.jpg |
| Declaration of Conformity | https://images.salsify.com/image/upload/s--IZBn0umD--/zz8brneih26wrrjnmqoy.pdf |
Imageskeyboard_arrow_down
Related products




















