Product specificationskeyboard_arrow_down
| Brand | BLOOMINGVILLE |
|---|---|
| Theme | Cozy |
| Colour | Nature |
| Main Material | Stoneware |
| Composition | 100% Stoneware |
| Product dimension | D8xH9 cm |
| Content ml. | 260 ml |
| Dishwasher safe | Yes |
| Food approved | Yes |
| Microwave safe | Yes |
| Other Specifications | Variations in color and pattern may occur |
| Oven safe | Yes |
| Product Finish | Hand decorated |
| EAN Code | 5711173314799 |
| Warning | https://images.salsify.com/image/upload/s--NHxWDcO3--/gh2qgdkiubnhrjchy3fr.jpg |
| Declaration of Conformity | https://images.salsify.com/image/upload/s--oFECMLpX--/yvdkb1g1tvdz0uloixgn.pdf |
Imageskeyboard_arrow_down
82058211
Hezha Cup, Nature, Stoneware
D8xH9 cm
RRP
€ 24,90
We cannot guarantee availability of all items in the range at all stores.
The Hezha Cup by Bloomingville is decorated with a hand decorated illustration of a bird surrounded by branches, while the handle continues the motif in the shape of the bird’s tail. The cup has a light beige base with brown and blue tones, giving it a decorative and illustrative look. Variations in color and pattern may occur.
Product specificationskeyboard_arrow_down
| Brand | BLOOMINGVILLE |
|---|---|
| Theme | Cozy |
| Colour | Nature |
| Main Material | Stoneware |
| Composition | 100% Stoneware |
| Product dimension | D8xH9 cm |
| Content ml. | 260 ml |
| Dishwasher safe | Yes |
| Food approved | Yes |
| Microwave safe | Yes |
| Other Specifications | Variations in color and pattern may occur |
| Oven safe | Yes |
| Product Finish | Hand decorated |
| EAN Code | 5711173314799 |
| Warning | https://images.salsify.com/image/upload/s--NHxWDcO3--/gh2qgdkiubnhrjchy3fr.jpg |
| Declaration of Conformity | https://images.salsify.com/image/upload/s--oFECMLpX--/yvdkb1g1tvdz0uloixgn.pdf |
Imageskeyboard_arrow_down











