Product specificationskeyboard_arrow_down
| Brand | CREATIVE COLLECTION |
|---|---|
| Theme | Botanist |
| Colour | Brown |
| Main Material | Stoneware |
| Composition | 100% Stoneware |
| Product dimension | D10xH9 cm |
| Content ml. | 450 ml |
| Dishwasher safe | Yes |
| Food approved | Yes |
| Microwave safe | Yes |
| Oven safe | Yes |
| Product Finish | Due to nature of the glaze colour variations may occur, stamped quote decoration |
| EAN Code | 5711173331147 |
| Warning | https://images.salsify.com/image/upload/s--SLW7JrhC--/je2rorsyhw74otojpmca.jpg |
Imageskeyboard_arrow_down
82062545
Claire Cup, Brown, Stoneware
D10xH9 cm
RRP
€ 22,90
We cannot guarantee availability of all items in the range at all stores.
The Claire Cup by Creative Collection is made of stoneware and features a warm brown color with subtle speckles. A horizontal two-tone division and the stamped quote “ENJOY EVERY MOMENT” add a simple decorative touch. Due to the nature of the glaze, color variations may occur.
Product specificationskeyboard_arrow_down
| Brand | CREATIVE COLLECTION |
|---|---|
| Theme | Botanist |
| Colour | Brown |
| Main Material | Stoneware |
| Composition | 100% Stoneware |
| Product dimension | D10xH9 cm |
| Content ml. | 450 ml |
| Dishwasher safe | Yes |
| Food approved | Yes |
| Microwave safe | Yes |
| Oven safe | Yes |
| Product Finish | Due to nature of the glaze colour variations may occur, stamped quote decoration |
| EAN Code | 5711173331147 |
| Warning | https://images.salsify.com/image/upload/s--SLW7JrhC--/je2rorsyhw74otojpmca.jpg |
Imageskeyboard_arrow_down
Related products









