Product specificationskeyboard_arrow_down
| Brand | BLOOMINGVILLE |
|---|---|
| Theme | Cozy |
| Colour | Multi |
| Main Material | Stoneware |
| Composition | 100% Stoneware |
| Product dimension | D11xH6,5 cm, Set of 6 |
| Content ml. | 350 ml |
| Dishwasher safe | Yes |
| Food approved | Yes |
| Microwave safe | Yes |
| Oven safe | Yes |
| Product Finish | Decal print with handpainted details |
| EAN Code | 5711173356683 |
Imageskeyboard_arrow_down
82069538
Carla Bowl, Multi, Stoneware
D11xH6,5 cm, Set of 6
RRP
€ 61,90
We cannot guarantee availability of all items in the range at all stores.
The Carla Bowl by Bloomingville is a set of 6 made of stoneware. Each bowl features a repeating pattern of small rounded squares with a centered dot, covering the exterior and creating a coordinated look. The smooth, slightly glossy surface is finished with a decal print combined with painted details in varied shades.
Product specificationskeyboard_arrow_down
| Brand | BLOOMINGVILLE |
|---|---|
| Theme | Cozy |
| Colour | Multi |
| Main Material | Stoneware |
| Composition | 100% Stoneware |
| Product dimension | D11xH6,5 cm, Set of 6 |
| Content ml. | 350 ml |
| Dishwasher safe | Yes |
| Food approved | Yes |
| Microwave safe | Yes |
| Oven safe | Yes |
| Product Finish | Decal print with handpainted details |
| EAN Code | 5711173356683 |
Imageskeyboard_arrow_down
Related products














