Product specificationskeyboard_arrow_down
| Brand | BLOOMINGVILLE |
|---|---|
| Theme | Happy Changes |
| Colour | Multi |
| Main Material | Stoneware |
| Composition | 100% Stoneware |
| Product dimension | D9,5xH8 cm, Set of 2 |
| Content ml. | 380 ml |
| Dishwasher safe | Yes |
| Food approved | Yes |
| Microwave safe | Yes |
| Other Specifications | Due to the handpainted detailing items will vary in expression |
| Oven safe | Yes |
| Product Finish | Decal decoration with handpainted details |
| EAN Code | 5711173345359 |
| Warning | https://images.salsify.com/image/upload/s--Jr77Gkqt--/f5gd8mtaficyyridibvi.jpg |
| Declaration of Conformity | https://images.salsify.com/image/upload/s--J-ee-dNi--/i83ducpoxjewghbgt0gk.pdf |
Imageskeyboard_arrow_down
82062887
Yule Mug, Multi, Stoneware
D9,5xH8 cm, Set of 2
RRP
€ 32,90
We cannot guarantee availability of all items in the range at all stores.
The Yule Mug by Bloomingville is a set of 2 stoneware mugs decorated with festive decal motifs and painted details. Each mug features a circular design framed with a gold-colored outline, one with a “Christmas loading…” text and progress bar, the other with a candy illustration and stripes. Due to the painted detailing, variations in expression may occur.
Product specificationskeyboard_arrow_down
| Brand | BLOOMINGVILLE |
|---|---|
| Theme | Happy Changes |
| Colour | Multi |
| Main Material | Stoneware |
| Composition | 100% Stoneware |
| Product dimension | D9,5xH8 cm, Set of 2 |
| Content ml. | 380 ml |
| Dishwasher safe | Yes |
| Food approved | Yes |
| Microwave safe | Yes |
| Other Specifications | Due to the handpainted detailing items will vary in expression |
| Oven safe | Yes |
| Product Finish | Decal decoration with handpainted details |
| EAN Code | 5711173345359 |
| Warning | https://images.salsify.com/image/upload/s--Jr77Gkqt--/f5gd8mtaficyyridibvi.jpg |
| Declaration of Conformity | https://images.salsify.com/image/upload/s--J-ee-dNi--/i83ducpoxjewghbgt0gk.pdf |
Imageskeyboard_arrow_down
Related products












