Product specificationskeyboard_arrow_down
| Brand | BLOOMINGVILLE |
|---|---|
| Theme | White Spaces |
| Colour | Gold |
| Main Material | Metal |
| Composition | 100% Iron |
| Product dimension | L12xH20xW9,5 cm, Set of 3 |
| Candle diameter cm. | Ø 2,2 cm |
| Other Specifications | Shimmering gold surface |
| Product Finish | Lacquer |
| EAN Code | 5711173357444 |
| Warning | https://images.salsify.com/image/upload/s---vABTqKH--/kkkoddipsqlpwgkw4vrj.jpg |
Imageskeyboard_arrow_down
82072165
Sauda Candle Holder, Gold, Metal
L12xH20xW9,5 cm, Set of 3
RRP
€ 44,90
We cannot guarantee availability of all items in the range at all stores.
The Sauda Candle Holders by Bloomingville are a set of 3 decorative candle holders in gold-coloured iron. Each candle holder features its own integrated Christmas motif: a tree with a deer silhouette, a snowflake, and a deer. The shiny surface enhances the festive look and spreads a warm glow wherever they are placed.
Product specificationskeyboard_arrow_down
| Brand | BLOOMINGVILLE |
|---|---|
| Theme | White Spaces |
| Colour | Gold |
| Main Material | Metal |
| Composition | 100% Iron |
| Product dimension | L12xH20xW9,5 cm, Set of 3 |
| Candle diameter cm. | Ø 2,2 cm |
| Other Specifications | Shimmering gold surface |
| Product Finish | Lacquer |
| EAN Code | 5711173357444 |
| Warning | https://images.salsify.com/image/upload/s---vABTqKH--/kkkoddipsqlpwgkw4vrj.jpg |
Imageskeyboard_arrow_down
Related products







