Product specificationskeyboard_arrow_down
| Brand | BLOOMINGVILLE |
|---|---|
| Theme | Styled Coziness |
| Colour | Multi |
| Main Material | Polyresin |
| Composition | 85% Polyresin, 10% MDF, 5% Iron |
| Product dimension | L87xH16,5xW5 cm |
| Candle diameter cm. | Taper candle Ø 1,2 cm |
| Other Specifications | Due to the handpainted detailing items will vary in expression |
| Product Finish | Handpainted details on solid coloured polyresin |
| EAN Code | 5711173345922 |
| Warning | https://images.salsify.com/image/upload/s--NaQvGtR8--/qjxkd71xncjsfgs948dr.jpg |
| Declaration of Conformity | https://images.salsify.com/image/upload/s--OpmPIfSh--/fhbhvys50qjs6ukbnuij.pdf |
Imageskeyboard_arrow_down
82062889
Dasher Deco, Multi, Polyresin
L87xH16,5xW5 cm
RRP
€ 79,90
We cannot guarantee availability of all items in the range at all stores.
The Dasher Deco by Bloomingville is a decorative Christmas figure made of polyresin. It features a brown reindeer pulling four small connected sleds, each with festive motifs such as a christmas tree, gift boxes, a goose and a drum. The surface has a matte look with painted details, and as the detailing is painted by hand, variations in expression may occur.
Product specificationskeyboard_arrow_down
| Brand | BLOOMINGVILLE |
|---|---|
| Theme | Styled Coziness |
| Colour | Multi |
| Main Material | Polyresin |
| Composition | 85% Polyresin, 10% MDF, 5% Iron |
| Product dimension | L87xH16,5xW5 cm |
| Candle diameter cm. | Taper candle Ø 1,2 cm |
| Other Specifications | Due to the handpainted detailing items will vary in expression |
| Product Finish | Handpainted details on solid coloured polyresin |
| EAN Code | 5711173345922 |
| Warning | https://images.salsify.com/image/upload/s--NaQvGtR8--/qjxkd71xncjsfgs948dr.jpg |
| Declaration of Conformity | https://images.salsify.com/image/upload/s--OpmPIfSh--/fhbhvys50qjs6ukbnuij.pdf |
Imageskeyboard_arrow_down
Related products







