Product specificationskeyboard_arrow_down
| Brand | BLOOMINGVILLE |
|---|---|
| Colour | Grey |
| Main Material | Wool |
| Composition | 100% Wool |
| Product dimension | L9xH12xW6,5 cm, Set of 2 |
| Bleaching | No |
| Colour finish | Yarn Dyed |
| Dry Clean | No |
| Drying | No |
| Fire retardant | No |
| Ironing | No |
| Other Specifications | Jutestring for hanging ornament, string lenght approx 8 cm |
| Product Finish | Felted |
| Washing Instruction | Spot clean only |
| EAN Code | 5711173328826 |
| Declaration of Conformity | https://images.salsify.com/image/upload/s--oCAYQH_w--/okspphqicp4tf2lsqof1.pdf |
Imageskeyboard_arrow_down
82061229
Peo Ornament, Grey, Wool
L9xH12xW6,5 cm, Set of 2
RRP
€ 29,90
We cannot guarantee availability of all items in the range at all stores.
The Peo Ornament by Bloomingville is a set of 2 decorative mouse figures in grey tones. The small figures are dressed in coordinated outfits and made of wool with a felted finish, giving them a soft surface. Each ornament is detailed with a jutestring for hanging, adding a simple and festive touch to seasonal décor.
Product specificationskeyboard_arrow_down
| Brand | BLOOMINGVILLE |
|---|---|
| Colour | Grey |
| Main Material | Wool |
| Composition | 100% Wool |
| Product dimension | L9xH12xW6,5 cm, Set of 2 |
| Bleaching | No |
| Colour finish | Yarn Dyed |
| Dry Clean | No |
| Drying | No |
| Fire retardant | No |
| Ironing | No |
| Other Specifications | Jutestring for hanging ornament, string lenght approx 8 cm |
| Product Finish | Felted |
| Washing Instruction | Spot clean only |
| EAN Code | 5711173328826 |
| Declaration of Conformity | https://images.salsify.com/image/upload/s--oCAYQH_w--/okspphqicp4tf2lsqof1.pdf |
Imageskeyboard_arrow_down
Related products









