Product specificationskeyboard_arrow_down
| Brand | BLOOMINGVILLE |
|---|---|
| Theme | Cozy |
| Colour | Brown |
| Main Material | Stoneware |
| Composition | 100% Stoneware |
| Product dimension | L7xH8xW4 cm, Set of 2 |
| Candle diameter cm. | Ø 2,2 cm |
| Product Finish | Due to the nature of the glaze color variations may occur |
| EAN Code | 5711173314898 |
| Warning | https://images.salsify.com/image/upload/s--qT-YVj9b--/i3vhokw4kxephm7ogfey.jpg |
Imageskeyboard_arrow_down
82058519
Reem Candle Holder, Brown, Stoneware
L7xH8xW4 cm, Set of 2
RRP
€ 24,90
We cannot guarantee availability of all items in the range at all stores.
The Reem Candle Holder by Bloomingville is a set of 2 made of stoneware. Each holder is shaped as a stylized bird and decorated with painted leaf motifs and small dotted details. The brown glaze features variations in tone, as differences may occur due to the nature of the glaze.
Product specificationskeyboard_arrow_down
| Brand | BLOOMINGVILLE |
|---|---|
| Theme | Cozy |
| Colour | Brown |
| Main Material | Stoneware |
| Composition | 100% Stoneware |
| Product dimension | L7xH8xW4 cm, Set of 2 |
| Candle diameter cm. | Ø 2,2 cm |
| Product Finish | Due to the nature of the glaze color variations may occur |
| EAN Code | 5711173314898 |
| Warning | https://images.salsify.com/image/upload/s--qT-YVj9b--/i3vhokw4kxephm7ogfey.jpg |
Imageskeyboard_arrow_down
Related products







