Product specificationskeyboard_arrow_down
| Brand | BLOOMINGVILLE |
|---|---|
| Theme | Styled Coziness |
| Colour | Nature |
| Main Material | Sandstone |
| Composition | 100% Sandstone |
| Product dimension | L18xH25,5xW7 cm |
| Candle diameter cm. | 2,2 cm |
| Other Specifications | Variations may occur due to this is a natural material. |
| Product Finish | Polish |
| EAN Code | 5711173351299 |
Imageskeyboard_arrow_down
82068574
Lodi Candle Holder, Nature, Sandstone
L18xH25,5xW7 cm
RRP
€ 84,90
We cannot guarantee availability of all items in the range at all stores.
The Lodi Candle Holder by Bloomingville is made of sandstone with a polished finish. It has a sculptural, minimalist shape with three organic cut-out openings that create a striking expression. The beige surface is detailed with an abstract marbled pattern in soft brown and rose tones. The product is made of natural materials - small variations may occur, making each piece unique.
Product specificationskeyboard_arrow_down
| Brand | BLOOMINGVILLE |
|---|---|
| Theme | Styled Coziness |
| Colour | Nature |
| Main Material | Sandstone |
| Composition | 100% Sandstone |
| Product dimension | L18xH25,5xW7 cm |
| Candle diameter cm. | 2,2 cm |
| Other Specifications | Variations may occur due to this is a natural material. |
| Product Finish | Polish |
| EAN Code | 5711173351299 |
Imageskeyboard_arrow_down
Related products







