Product specificationskeyboard_arrow_down
| Brand | BLOOMINGVILLE |
|---|---|
| Theme | Nordic Simplicity |
| Colour | Nature |
| Main Material | Marble |
| Composition | 100% Marble |
| Product dimension | L25xH10xW4/L15xH7xW4 cm, Set of 2 |
| Candle diameter cm. | 2,2 cm |
| Other Specifications | Variations may occur due to this is a natural material. Felt dot under bottom. In order to secure a candle tightly in the candle holder, a candle foil grip/cup can be used. |
| Product Finish | Polished |
| EAN Code | 5711173342426 |
Imageskeyboard_arrow_down
82068441
Liabella Candle Holder, Nature, Marble
L25xH10xW4/L15xH7xW4 cm, Set of 2
RRP
€ 74,90
We cannot guarantee availability of all items in the range at all stores.
The Liabella Candle Holder by Bloomingville is a set of 2 made of marble. It presents a sculptural, flowing silhouette with a curved cut-out detail and a polished surface that highlights the marbled pattern. The beige tone is enriched with soft green and brown nuances. The product is made of natural materials - small variations may occur, making each piece unique.
Product specificationskeyboard_arrow_down
| Brand | BLOOMINGVILLE |
|---|---|
| Theme | Nordic Simplicity |
| Colour | Nature |
| Main Material | Marble |
| Composition | 100% Marble |
| Product dimension | L25xH10xW4/L15xH7xW4 cm, Set of 2 |
| Candle diameter cm. | 2,2 cm |
| Other Specifications | Variations may occur due to this is a natural material. Felt dot under bottom. In order to secure a candle tightly in the candle holder, a candle foil grip/cup can be used. |
| Product Finish | Polished |
| EAN Code | 5711173342426 |
Imageskeyboard_arrow_down
Related products







