Product specificationskeyboard_arrow_down
| Brand | CREATIVE COLLECTION |
|---|---|
| Theme | Cottage |
| Colour | Grey |
| Main Material | Stoneware |
| Composition | 100% Stoneware |
| Product dimension | L11,5xH9xW4,5 cm |
| Candle diameter cm. | Ø 2,2 cm |
| Other Specifications | In order to secure a candle tightly in the candle holder, a candle foil grip/cup can be used |
| Product Finish | Due to the nature of the glaze colour variations may occur |
| EAN Code | 5711173340996 |
| Warning | https://images.salsify.com/image/upload/s--nBfnECCc--/inscnrlxutyx6xq4qj1y.jpg |
Imageskeyboard_arrow_down
82061981
Hiro Candle Holder, Grey, Stoneware
L11,5xH9xW4,5 cm
RRP
€ 19,90
We cannot guarantee availability of all items in the range at all stores.
The Hiro Candle Holder by Creative Collection is made of stoneware in a muted grey tone. Shaped as a decorative fish with visible scales and fins, it has an open top at the head for the candle. The textured surface has a matte glaze, and color variations may occur due to the nature of the glaze.
Product specificationskeyboard_arrow_down
| Brand | CREATIVE COLLECTION |
|---|---|
| Theme | Cottage |
| Colour | Grey |
| Main Material | Stoneware |
| Composition | 100% Stoneware |
| Product dimension | L11,5xH9xW4,5 cm |
| Candle diameter cm. | Ø 2,2 cm |
| Other Specifications | In order to secure a candle tightly in the candle holder, a candle foil grip/cup can be used |
| Product Finish | Due to the nature of the glaze colour variations may occur |
| EAN Code | 5711173340996 |
| Warning | https://images.salsify.com/image/upload/s--nBfnECCc--/inscnrlxutyx6xq4qj1y.jpg |
Imageskeyboard_arrow_down
Related products







