Product specificationskeyboard_arrow_down
| Brand | BLOOMINGVILLE |
|---|---|
| Theme | Cozy |
| Colour | Brown |
| Main Material | Mango |
| Composition | Iron, Mango |
| Product dimension | D12,5xH53,5 cm |
| Candle diameter cm. | Ø 2,2 cm |
| Other Specifications | Variations may occur due to this is a natural material. |
| EAN Code | 5711173314027 |
| Warning | https://images.salsify.com/image/upload/s--4bcCQSzP--/xat9bkh1ginkkgeiyvxe.jpg |
Imageskeyboard_arrow_down
82066122
Brenda Candle Holder, Brown, Mango
D12,5xH53,5 cm
RRP
€ 49,90
We cannot guarantee availability of all items in the range at all stores.
The Brenda Candle Holder by Bloomingville is made of iron and mango wood in a dark brown shade. The tall, sculptural shape is defined by stacked rounded segments that create a strong vertical expression. The product is made of natural materials - small variations may occur, making each piece unique.
Product specificationskeyboard_arrow_down
| Brand | BLOOMINGVILLE |
|---|---|
| Theme | Cozy |
| Colour | Brown |
| Main Material | Mango |
| Composition | Iron, Mango |
| Product dimension | D12,5xH53,5 cm |
| Candle diameter cm. | Ø 2,2 cm |
| Other Specifications | Variations may occur due to this is a natural material. |
| EAN Code | 5711173314027 |
| Warning | https://images.salsify.com/image/upload/s--4bcCQSzP--/xat9bkh1ginkkgeiyvxe.jpg |
Imageskeyboard_arrow_down
Related products








