Produktspecifikationerkeyboard_arrow_down
| Brand | CREATIVE COLLECTION |
|---|---|
| Theme | Mediterranean |
| Farve | Multi |
| Primær materiale | Stoneware |
| Sammensætning | 100% Stoneware |
| Produktdimensioner | D15xH21 cm |
| Kan indeholde ml. | 1715 ml |
| Kan tåle at komme i opvaskemaskine | Yes |
| Godkendt til mad | Yes |
| Kan tåle at komme i mikrobølgeovnen | No |
| Andre specifikationer | Due to glass component of glaze oven and microwave is not recomended |
| Kan tåle at komme i ovnen | No |
| Produktets finish | Due to the nature of the reactive glaze, significant colour variations from item to item may occur |
| EAN Code | 5711173348121 |
| Warning | https://images.salsify.com/image/upload/s--WCv9TUfN--/znkctm33iyidq02rleyz.jpg |
| Declaration of Conformity | https://images.salsify.com/image/upload/s--YYbgm9wf--/dtduykctmtbiapetqave.pdf |
Download billederkeyboard_arrow_down
82072534
Lacey Kande, Multifarvet, Stentøj
D15xH21 cm
Vejl. udsalgspris
449,00 DKK
Vi kan ikke garantere, at hele sortimentet forefindes hos alle forhandlere.
Lacey Kanden fra Creative Collection er fremstillet i stentøj og har en reaktiv glasur i varme brune nuancer, der flyder over i en lys gul bund. Overfladen har et lodret, dryplignende mønster, som skaber en blød overgang mellem farverne. Da glasuren er reaktiv, kan der forekomme variationer i farven fra kande til kande.
Produktspecifikationerkeyboard_arrow_down
| Brand | CREATIVE COLLECTION |
|---|---|
| Theme | Mediterranean |
| Farve | Multi |
| Primær materiale | Stoneware |
| Sammensætning | 100% Stoneware |
| Produktdimensioner | D15xH21 cm |
| Kan indeholde ml. | 1715 ml |
| Kan tåle at komme i opvaskemaskine | Yes |
| Godkendt til mad | Yes |
| Kan tåle at komme i mikrobølgeovnen | No |
| Andre specifikationer | Due to glass component of glaze oven and microwave is not recomended |
| Kan tåle at komme i ovnen | No |
| Produktets finish | Due to the nature of the reactive glaze, significant colour variations from item to item may occur |
| EAN Code | 5711173348121 |
| Warning | https://images.salsify.com/image/upload/s--WCv9TUfN--/znkctm33iyidq02rleyz.jpg |
| Declaration of Conformity | https://images.salsify.com/image/upload/s--YYbgm9wf--/dtduykctmtbiapetqave.pdf |
Download billederkeyboard_arrow_down
Relaterede produkter










